Миколаївська обласна рада
професійних спілок

червня 2019


Середа, 19 червня 2019

Громадський контроль в Миколаївському професійному ліцеї сфери послуг PDF Друк Email

alt

18 червня п.р., відповідно до статті 259 Кодексу Законів про працю України, статей 21 та 40 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» завідувачем відділу з правової роботи облпрофради – Надією Матвєєвою та правовим інспектором праці відділу з правової роботи облпрофради – Ольгою Подимовою здійснено громадський контроль в Миколаївському професійному ліцеї сфери послуг за додержанням роботодавцем законодавства про працю з метою надання методичної та практичної правової допомоги.

За результатами фахівцями облпрофради було надано практичну правову допомогу та рекомендації щодо приведення документації у відповідність до вимог діючого законодавства.

Детальніше...


Вівторок, 18 червня 2019

Відпустка в запитаннях та відповідях: семінар для працівників ПРАТ «ABINBEV EFES УКРАЇНА» PDF Друк Email

alt

13 червня п.р. на пивзаводі в Миколаївському відділенні ПРАТ «ABINBEV EFES УКРАЇНА» відбувся навчальний семінар на тему: «Відпустка в запитаннях та відповідях».

Проведення такого роду навчальних семінарів на початку літнього сезону відпусток стало вже доброю традицією. Так і в цьому році на запрошення голови первинної профспілкової організації пивзаводу Ольги Терентьєвої проведено семінар для менеджерів, майстрів, спеціалістів та операторів підприємства, активну участь в якому взяв і директор Миколаївського відділення Юрій Ходячих.

Детальніше...

Громадський контроль у Миколаївському відділені ПРАТ «ABINBEV EFES УКРАЇНА» PDF Друк Email

alt

13 червня п.р., відповідно до статті 259 Кодексу Законів про працю України, статей 21 та 40 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» завідувачем відділу з правової роботи облпрофради – Надією Матвєєвою та правовим інспектором праці відділу з правової роботи облпрофради – Ольгою Подимовою здійснено громадський контроль в Миколаївському відділенні ПРАТ «ABINBEV EFES УКРАЇНА» за додержанням роботодавцем законодавства про працю з метою надання методичної та практичної правової допомоги.

За результатами фахівцями облпрофради було надано практичну правову допомогу та рекомендації щодо приведення документації у відповідність до вимог діючого законодавства.

Детальніше...

Профспілкам повернуто право впливати на процес державного регулювання цін і тарифів у сферах енергетики та комунальних послуг PDF Друк Email

alt

Федерацією профспілок України упродовж останніх 5 років постійно наголошувалось на необґрунтованому підвищенні цін на енергоносії і тарифів на житлово-комунальні послуги, введення плати за абонентське обслуговування без урахування розміру доходів більшості населення.

Профспілки наполегливо вимагали зупинити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення. Свою позицію було проголошено під час численних акцій протесту, проведених ФПУ та її членськими організаціями (у пікетуваннях ВРУ, КМУ, НКРЕКП), надсилалися звернення до народних депутатів, органів державної влади та державних колегіальних органів, висвітлювалася позиція профспілок з цього питання у соцмережах та ЗМІ, у аналітичних публікаціях тощо.

Проте такі рішучі дії та надані пропозиції постійно блокувалися органами державної влади.

Детальніше...

Вітаємо! PDF Друк Email

alt

Обласна рада профспілок щиро вітає

голову профспілки працівників морського транспорту

Миколаївського морського торговельного порту

Прокопенка Павла Петровича

з Днем народження!

Детальніше...


П'ятниця, 14 червня 2019

16 червня – День медичного працівника PDF Друк Email

alt

Шановні працівники та ветерани медичної галузі!

Від Президії обласної ради профспілок щиро вітаю вас із професійним святом – Днем медичного працівника!

Складна й відповідальна праця лікаря у всі часи була найгуманнішою, найпотрібнішою сферою людської діяльності. У будні та свята ви стоїте на сторожі життя та здоров’я людей, супроводжуючи їх від самого народження і повсякчас демонструючи приклади самовідданості та відповідальності, уміння приймати вірні рішення. Не шкодуючи сил, ви поспішаєте на допомогу тим, хто цього потребує, даруєте людям віру й надію на зцілення. Скільки людей, завдячуючи вашим старанням, знову відчули щастя і радість повноцінного життя!

Дорогі медичні працівники! Щира вдячність вам за врятовані людські життя та здоров’я тисяч пацієнтів, професіоналізм, вірність своєму покликанню й уміння співчувати!

Бажаю вам та вашим родинам міцного здоров’я, щасливої долі, добробуту, миру, злагоди, успіхів у складній, але благородній справі служіння людям!

З повагою

Голова облпрофради Юрій Толмачов

Детальніше...


Четвер, 13 червня 2019

Працює комісія з питань захисту соціально-економічних інтересів членів профспілок PDF Друк Email

alt

12 червня п.р. відбулось розширене засідання комісії облпрофради з питань захисту соціально-економічних інтересів членів профспілок під головуванням Світлани Начинової, голови обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення. Крім членів комісії, до участі у заході були залучені члени робочої комісії від профспілкової сторони з підготовки проекту чинної територіальної угоди.

Відповідно до порядку денного, було розглянуто такі питання: «Про внесення змін до територіальної (обласної) Угоди з регулювання соціально-економічних питань на 2017-2020 роки у зв’язку з укладенням Генеральної угоди на 2019-2021 роки»; «Про надання ФПУ пропозицій щодо внесення змін до форми звітності про укладання та виконання колективних договорів у рамках ФПУ».

За результатами обговорення, були прийняті відповідні рішення, які будуть винесені на розгляд чергового засідання Президії облпрофради.

Детальніше...


Середа, 12 червня 2019

Конституційний Суд України скасував підвищення вікового цензу для виходу на пільгову пенсію PDF Друк Email

alt

4 червня 2019 року Конституційний Суд України ухвалив рішення у справі за конституційними поданнями народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про пенсійне забезпечення“.

Цим рішенням Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення пункту „а“ статті 54, статті 55 Закону України „Про пенсійне забезпечення“ від 5 листопада 1991 року № 1788–ХІІ зі змінами (далі – Закон 1788), внесеними законами України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення“ від 2 березня 2015 року № 213–VIII (далі – Закон 213), „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України“ від 24 грудня 2015 року № 911–VIII (далі – Закон 911).

Детальніше...

В галузі ЖКГ відбулось чергове засідання президії PDF Друк Email

alt

Згідно затвердженого плану основних заходів Миколаївська облорганізація профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення 7 червня п.р. провела чергове розширене засідання президії. На засіданні президії була розглянута низка важливих питань, зокрема про оздоровлення працівників галузі та їх дітей влітку 2019 року, про виконання зобов’язань колективних договорів за 2018 рік та організацію виконання взятих зобов’язань в 2019 році, про обговорення проекту Угоди про співпрацю з відділенням НСПП в Миколаївській області на 2019-2023 роки, про проведення інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» серед колективів підприємств галузі та ін.

Детальніше...


Вівторок, 11 червня 2019

Виплати працівнику при звільненні за власним бажанням PDF Друк Email

alt

Розрахунок при звільненні за власним бажанням включає такі виплати:

- заробітна плата за фактично відпрацьований час до звільнення з урахуванням дня звільнення;

- компенсація при звільненні за всі невикористані дні відпустки;

- вихідна допомога;

- за наявності – інші заборговані виплати (додаткові гарантії, передбачені колективним договором).

Детальніше...

Сторінка 2 з 3
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах травня

  2020 року для працездатних осіб склав

  4043 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< червня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання