Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Наша історія.

        Перші профспілки на Миколаївщині виникли на хвилі масових страйків у листопаді 1905 року. 1 листопада 1905р. близько тисячі робітників приватного доку на Сухому фонтані, протестуючи проти скорочення заробітної плати на 25%, намагалися провести демонстрацію протесту, яку було подавлено. Наступного дня, 2 листопада, поштово-телеграфні службовці міста на загальних зборах висунули ряд вимог економічного та правового характеру. Основними з них були вимоги про скорочення робочого часу, встановлення надбавки до зарплати, про надання матеріальної допомоги на виховання дітей для всіх службовців, про допомогу та лікування працівників тощо.

Обласна рада профспілок, як регіональний міжспілковий орган, була створена в 1948 році. На цей час в області вже діяли галузеві обкоми профспілок, заводські, фабрично-заводські комітети, профспілкові організації, які об’єднували 93 тис. членів профспілок.

На 1 січня 2017 року Миколаївська обласна рада профспілок налічує 131 тис. членів профспілок, об’єднаних в 2041 первинну профорганізацію. Працює 17 галузевих обласних профспілкових організацій. Найчисельнішими обласними галузевими профспілковими організаціями є обласна профорганізація працівників освіти і науки, працівників агропромислового комплексу та працівників охорони здоров’я. 

_облпрофради_15.04.16_001.jpg

Голова Миколаївської обласної ради профспілок – Толмачов Юрій Петрович, 1949 року народження. Освіта вища, закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут імені адмірала С.О.Макарова. Толмачов Ю.П. почав свою трудову діяльність у 1973 році. З 1984 року працює в Миколаївській обласній раді профспілок. З вересня 2001 року обраний заступником голови обласної ради профспілок, а 23 лютого 2016 року на ХХІІІ Миколаївській обласній міжспілковій конференції профспілок вже вдруге обраний головою обласної ради профспілок. 

Заступник голови обласної ради профспілок – Онищенко Любов Миколаївна, 1958 року народження, закінчила Київський технологічний інститут харчової промисловості. Заступником голови облпрофради вдруге обрана   23 лютого 2016 року на ХХІІІ обласній міжспілковій конференції профспілок.

Основними напрямками діяльності обласної ради профспілок єзахист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок, зокрема:

 • - сприяння  забезпеченню продуктивної зайнятості;
 • - захист права на гідну оплату та безпечні умови праці;
 • - відстоювання прав та інтересів працівників при реформуванні власності;
 • - надання правової допомоги в питаннях трудового законодавства України;
 • - колективно-договірна робота;
 • - розвиток та зміцнення профспілкового руху.

В основу взаємодії з органами влади, місцевого самоврядування та роботодавцями покладено ведення соціального діалогу на всіх рівнях.

В області діє тристороння соціально-економічна рада та укладається угода з соціально-економічних питань між обласною державною адміністрацією, обласною радою, обласною організацією роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини” та обласною радою профспілок. 

Укладено угоду про співпрацю у вирішенні соціально-економічних питань між виконавчим комітетом Миколаївської міської ради, обласною організацією роботодавців та обласною радою профспілок. Сьогодні угоди та тристоронні соціально-економічні ради діють в містах і районах області, сільських і селищних радах.

В області проводиться постійна робота по укладанню колективних договорів з метою створення цілісної системи соціально-екомічного захисту працюючих.

Важливим призначенням колдоговорів є вирішення питань зайнятості, виплати заробітної плати та повного погашення заборгованості з неї, створення здорових та безпечних умов праці.

В сфері впливу облпрофради  діють 2236 колективних договорів, якими охоплено біля 150 тисяч працівників.

Облпрофрада здійснює навчання профспілкових кадрів і активу області по 8 категоріях, а також консультування та інформування з різних питань. Працює постійно-діючий семінар профактиву області. Проводяться «Дні облпрофради» на підприємствах та в районах області. 

alt

Спільно з Відділенням Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області щоквартально продовжується робота Громадського університету правових знань для голів профспілкових організацій.

Для інформування активу області з різних питань профспілкової діяльності та про заходи облпрофради створено інформаційно-аналітичний відділ облпрофради.

Значну увагу обласна рада профспілок приділяє роботі з молоддю. Започатковано нову форму роботи  – семінари-навчання для учнів профтехучилищ та технікумів з питань мотивації профспілкового членства – “Що тобі дає профспілка”.

В облпрофраді працює  “гаряча” телефонна лінія з правових питань.

Профспілкові організації області значну увагу приділяють розвитку культури та спорту, оздоровленню працюючих та членів їх сімей. 

Облпрофрада, галузеві обкоми профспілок постійно взаємодіють з обласними радами ФСТ “Україна”, “Спартак” та “Колос” у проведенні спортивних заходів, спрямованих на зміцнення здоров’я трудящих.

Проводяться обласні міжгалузеві спартакіади профспілок Миколаївщини. 

Адреса Миколаївської обласної ради профспілок:

54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, 2

телефон –(0512) 37-02-77

телефон-факс – (0512) 37-37-30

Веб-сайтwww.profrada.mk.ua

електронна адреса: orps@mksat.net

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах січня

  2018 року для працездатних осіб склав

     3229 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання