Миколаївська обласна рада
професійних спілок

ФПУ добиватиметься справедливої оплати за навчання у вузах

      Федерація профспілок України постійно опікується проблемами українського студентства. І це не дивно, адже кожний сьомий член профспілки, це – студент. На цьому наголосив Голова ФПУ Юрій Кулик, виступаючи на форумі лідерів студентських профспілкових організацій «Якісна освіта – основа майбутнього», що відбувся сьогодні, 17 листопада, в Українському домі в Києві.        Сьогодні держава зобов`язана подбати про матеріальне становище студентів. Адже з 2008-ого року стипендія жодного разу не підвищувалася. «Це неправильно, - підкреслив Юрій Кулик. - Адже розмір мінімальної заробітної плати постійно змінюється відповідно до прожиткового рівня. Тому ми піднімаємо питання з тим, аби здійснювався перерахунок не лише заробітної плати, а і стипендій».

     Не менш актуальною проблемою Голова ФПУ вважає і формування у вузах системи оплати за навчання. Адже в однакових профільних університетах часто платити доводиться по-різному. «Чому це так – таємниця, - говорить Юрій Кулик. – Тому ми вимагаємо, щоб на законодавчому рівні було визначено право профспілкових комітетів на отримання правдивої інформації про формування плати за навчання».

     Негайного вирішення потребує і питання фінансування гуртожитків – профспілки вже внесли відповідні пропозиції до формування державного бюджету на 2012 рік. Загалом, проблем у студентської молоді вистачає. Тому недаремно в Генеральній угоді, що визначає домовленості між державою, роботодавцями та профспілками, 60 % питань – молодіжні.

По матеріалам www.fpsu.org.ua

 

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах травня

  2020 року для працездатних осіб склав

  4043 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< липня 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання