Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Юридичні консультації

Чи має право працівник на щорічну відпустку при поновленні на роботі за рішенням суду?

Листом Мінсоцполітики від 28.10.2016 р. N 1500/13/84-16 розглянуто питання щодо надання щорічної відпустки працівнику, якого було поновлено на роботі за рішенням суду.

 При винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більш як за один рік.

Детальніше...

Чи має право керівник під час відпустки чи лікарняного виконувати посадові обов'язки?

Вiдповiдно дост. 74 КЗпП громадянам, якi перебувають у трудових вiдносинах з пiдприємствами, установами, органiзацiями незалежно вiд форми власностi, виду дiяльностi та галузевої належностi, а також працюють за трудовим договором у фiзичної особи, надаються щорiчнi (основна та додатковi) вiдпустки iз збереженням на їхнiй перiод мiсця роботи (посади) i заробiтної плати.

Детальніше...

Алгоритм вимог, яких повинні дотримуватись роботодавці при вивільненні працівників

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу Законів про Працю України ( далі - КЗпП) трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом в разі скорочення чисельності або штату працівників.

У разі прийняття рішення роботодавцем щодо скорочення чисельності або штату працівників законодавством про працю України визначено певні процедурні зобов’язання, яких роботодавець повинен дотримуватися при звільненні працівників.

Детальніше...

Чи потрібно для отримання відпустки без збереження зарплати чітко зазначати, які саме сiмейнi обставини виникли?

У статті 25 Закону «Про відпустки» № 504/96-ВР  (далі - Закон) перелічено обставини, за яких працівнику обов’язково на його бажання надається відпустка без збереження зарплати.

Детальніше...

Нюанси при прийомі на роботу «сумісника»

Чи правімірна відмова у прийнятті на роботу за сумісництвом через відсутність інформації про основну роботу?

Згідно з п. 3 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 N 43 працівник, який приймається на роботу за сумісництвом на інше підприємство, в установу, організацію повинен пред’явити власнику або уповноваженому ним органу паспорт.

Детальніше...

Оголошення

  1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

    Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

    orps@mksat.net


  2. В облпрофраді працює
    громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

    Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

    з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


  3. Зверніть увагу!

    Оновлена інформація:

    Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

    (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


  4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах вересня

    2017 року для працездатних осіб склав

       3084 грн.

    (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< листопада 2017 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 23 24 25 26
27 28 29 30      

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання