Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Колективно - договірна робота

На допомогу профспілковому активу розроблено методичні Рекомендації по укладенню колективних договорів на 2018 рік

Миколаївська обласна рада профспілок,  з метою надання первинним профспілковим організаціям методичної допомоги щодо організаційного забезпечення підготовки, прийняття та контролю за виконанням колективного договору, розробила Рекомендації про порядок розробки, укладання та виконання колективних договорів.

  В Рекомендаціях поетапно визначено порядок ведення колективних переговорів з укладання колдоговору: наведено зразки документів, необхідних у практичній колдоговірній роботі; докладно викладено зміст розділів колдоговору та основні правові форми впливу на роботодавців; рекомендовані додатки до колдоговору.

Документи:
Скачать файл (РЕКОМЕНДАЦІЇ 2018 рік.doc)РЕКОМЕНДАЦІЇ 2018 рік.doc1967 Kb

Спільне звернення Миколаївського міського голови та голови Миколаївської обласної ради профспілок до керівників підприємств, установ, організацій та голів профкомів про своєчасність укладання колдоговорів

З метою активізації колдоговірної кампанії-2017 підписано спільне  зверення Миколаївського міського голови та  голови Миколаївської обласної ради профспілок до керівників підприємств, установ, організацій та голів профкомів про своєчасність укладання нових або продовження дії чинних колективних договорів із внесенням необхідних змін та доповнень.

Звертаємо Вашу увагу, що текст звернення опублікований у газеті «Вечерний Николаев» № 11 від 02.02.2017 на 6 сторінці.

Детальніше...

Звернення голови обласної ради профспілок до керівників підприємств, установ, організацій та голів профкомів про активізацію колективно-договірної роботи

Керівникам підприємств, установ

та організацій області,

головам профспілкових організацій

Миколаївська обласна рада профспілок звертається до керівників та голів профспілкових організацій підприємств, установ та організацій області всіх форм власності, які використовують найману працю, із рекомендацією підвести підсумки виконання зобов’язань по колективних договорах 2016 року, а також активізувати роботу по укладанню нових або подовженню дії раніше укладених колективних договорів на 2017 рік.

Колективний договір забезпечує стабільні відносини між роботодавцем та працівниками, сприяє доброму соціальному клімату в колективі, дає можливість запобігти конфліктам при умові його виконання, а відтак – забезпечує на підприємстві ефективні виробничі відносини.

Сучасний колективний договір, укладений з урахуванням можливостей підприємства, повинен враховувати та забезпечувати життєво важливі потреби працівників – збереження робочих місць, гідну заробітну плату та недопущення її заборгованості, збереження здоров’я через безпечні умови праці, розширення соціальних гарантій та визначення конкретного механізму їх реалізації. Такий колдоговір є надійною основою для соціального захисту працівників, він дисциплінує та згуртовує трудовий колектив, підвищує відповідальність адміністрації підприємства,забезпечує працівникам можливість і мотивацію працювати якісно і продуктивно та сприяє впевненості у майбутньому як роботодавця так і працівників.

Рекомендуємо укласти колективні договори на наступний період не пізніше березня 2017 року з подальшою їх реєстрацією у місячний термін.

При розробці колдоговорів обов’язково мають бути додержані, в якості мінімальних гарантій, норми трудового законодавства України, а також положення Генеральної угоди на 2016-2017 роки, галузевих угод, територіальної Угоди з регулювання соціально-економічних питань.

Звертаємо увагу, щоправові засади розроблення, укладення та виконання колективних договорів визначені Законами України “Про колективні договори і угоди” та “Про соціальний діалог в Україні”, Кодексом законів про працю України та  Господарським кодексом України.

Голова Миколаївської обласної ради профспілок                                                    Ю.П.Толмачов

Спільне звернення голови облдержадміністрації, голови обласної ради профспілок та голови обласної організації роботодавців до керівників підприємств, установ, організацій та голів профкомів про своєчасність укладання нових колдоговорів

 

З метою активізації колдоговірної кампанії-2016 підписано спільне звернення голови облдержадміністрації, голови обласної ради профспілок та голови обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» до керівників підприємств, установ, організацій та голів профкомів про своєчасність укладання нових або продовження дії чинних колективних договорів із внесенням необхідних змін та доповнень.

 

Документи:
Скачать файл (Спільне звернення.doc)Спільне звернення.doc358 Kb

Зміни у порядку нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір

    У зв’язку із значним зменшенням доходної частини бюджету ФПУ, Організаційним комітетом з проведення Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір було запропоновано, а Президією ФПУ прийнято рішення про тимчасове призупинення у 2015 році діїпершого абзацу пункту 4.3 та першого абзацу пункту 4.4 Положення. Таким чином передбачається вилучення нагороди знаком ФПУ «За кращу колективно-договірну роботу» та виплати грошової винагороди профкомам первинних профспілкових організацій-переможців конкурсу. Для первинних профспілкових організацій підприємств-переможців конкурсу у 2015 році передбачено заохочувальний приз – Диплом переможця конкурсу.

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах січня

  2018 року для працездатних осіб склав

     3229 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання