Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Зайнятість

Яка норма тривалості робочого часу встановлюється для працівників із ненормованим робочим днем?

Як визначено у Рекомендаціях щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 7 від 10.10.97, ненормований робочий день – це особливий режим робочого часу, який установлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. У разі потреби ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу (ця робота не вважається надурочною). Міра праці у даному випадку визначається не тільки тривалістю робочого часу, але також колом обов'язків і обсягом виконаних робіт (навантаженням).

Детальніше...

Чи скорочується напередодні святкових днів робота працівників на умовах неповного робочого дня або тижня?

     Відповідно до статті 53 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), напередодні святкових і неробочих днів, визначених статтею 73 КЗпП, тривалість роботи працівників, скорочується на одну годину як за п’ятиденного, так і за шестиденного робочого тижня.

Детальніше...

Чи має стажист право на оплачувану відпустку?

Статтею 29 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено можливість набуття досвіду і стажу роботи для молодих фахівців шляхом проходження стажування під час навчання із внесенням відповідного запису до трудової книжки.

Порядок укладення договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях, а також Типову форму договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2013 № 20 (далі – Порядок).

Детальніше...

Щодо внесення запису про проходження стажування до трудової книжки

    Однією з новацій Закону України «Про зайнятість населення», що набув чинності з 1 січня 2013 року, стало запровадження можливості набуття досвіду і стажу роботи для молодих фахівців шляхом проходження стажування під час навчання із внесенням відповідного запису до трудової книжки.

    Відповідно до статті 29 Закону, студенти останніх курсів вищих та учні професійно-технічних навчальних закладів мають право у вільний від навчання час проходити стажування у роботодавців за професією, за якою здобувається освіта, строком до шести місяців.

Детальніше...

Зайнятість та безробіття населення Миколаївщини:

alt

За даними Головного управління статистики в Миколаївській області, за результатами обстежень у І кварталі 2013 року з усього населення області віком 15-70 років економічно активними є 65,6% (або 578,3 тис. осіб), з яких 527,0 тис. осіб – зайняті особи, а 51,3 тис. осіб – безробітні.

Незайняті особи, які не шукають роботу або не готові приступити до роботи, вважаються економічно неактивним населенням; його частка у населенні області віком 15-70 років становить 34,4% (або 303,6 тис. осіб).

Детальніше...

Більше статей...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах червня

  2019 року для працездатних осіб склав

  3907 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< липня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання