Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Особливості виплати відпускних, якщо виникла необхідність надання працівникові щорічної відпустки з наступного дня

Відповідно до ч. 4 ст. 79 КЗпП України і ч. 10 ст. 10 Закону України «Про відпустки», графік відпусток має бути на кожному підприємстві. Цей графік затверджується роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації.

Скласти графік слід напередодні нового календарного року, тобто у грудні. Орієнтовний граничний строк – не пізніше за 5 січня поточного року (так зазначено в п. 20 «Типових правил № 213»). Протягом року до графіку можна вносити зміни (лист Мінсоцполітики від 25.08.2015 № 475/13/116-15).

Детальніше...

Випадки, у яких здійснюються відрахування із заробітної плати

Відповідно до частини 1 статті 29 Закону України «Про оплату праці» при укладанні з працівником трудового договору (контракту) роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати заробітної плати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування із заробітної плати у випадках, передбачених законодавством.

Випадки, у яких можуть здійснюватися відрахування із заробітної плати, передбачені у статті 127 КЗпП України.

Детальніше...

Страховий стаж та розмір «лікарняних»

Відповідно до частини першої ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 1105), страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Детальніше...

Коригування середнього заробітку за час затримки фактичного розрахунку

Як вимагає ст. 116 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), під час звільнення працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться у день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то такі суми мають бути виплачені не пізніше від наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Детальніше...

Про зарахування періоду навчання у вищому навчальному закладі до страхового стажу при призначенні пенсії

Відповідно до ст. 24 Закону «Про пенсійне страхування» (далі – Закон) страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах вересня

  2018 року для працездатних осіб склав

      3370 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< листопада 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання