Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Наслідки подання заяви на податкову соціальну пільгу у двох роботодавців: роз’яснює податкова

alt

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області на своєму веб-порталі розмістило роз’яснення щодо загальних правил застосування податкової соціальної пільги та наслідків порушення цих правил.

Так, нагадується, що громадяни, які отримують заробітну плату та є платниками податку на доходи фізичних осіб, мають право на податкову соціальну пільгу. Відповідно до норм Податкового кодексу України податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати та надається тільки за одним місцем роботи. Якщо фізична особа працює на кількох підприємствах, вона може обрати, де їй вигідніше скористатися правом на пільгу та подати роботодавцю письмову заяву.

Детальніше...

Вихідна допомога при звільненні: умови надання, розмір, порядок виплати

alt

Як відомо, при звільненні працівника роботодавець зобов’язаний виплатити йому заробітну плату за весь відпрацьований період та компенсацію за невикористані дні відпустки. У деяких випадках працівнику має бути виплачено також і вихідну допомогу.

Законодавством визначені випадки, коли роботодавець зобов’язаний виплатити вихідну допомогу. Відповідні норми містяться встатті 44 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), радянських указах про роботу тимчасових та сезонних працівників, Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII (далі – Закон № 796).

Детальніше...

Відповідальність роботодавця за несвоєчасний розрахунок з працівником при звільненні

alt

Відповідно до ст. 97 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП), ст. 15 і 24 Закону України «Про оплату праці», оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку; своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їхньої черговості.

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок (ст.116 КЗпП).

Детальніше...

Оплата праці при тимчасовому переведенні працівника

alt

За загальним правилом, відповідно до частини 1 статті 33 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, допускається тільки за його згодою.

З ініціативи роботодавця перевести працівника можливо тільки за певних надзвичайних умов — для ліквідації аварії, стихійного лиха, що ставлять під загрозу життя чи нормальні умови людей. Згода працівника для такого переведення не потрібна, але необхідно, щоб така робота не була протипоказана працівникові за станом здоров'я. У цих випадках частина 2 статті 33 КЗпП регламентує строк тимчасового переведення (до одного місяця) і розмір оплати (не нижче середнього заробітку за попередньою роботою).

Детальніше...

У день звільнення працівник відпрацював частину робочого дня, а потім узяв лікарняний: що платити?

alt

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон), право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності виникає з настанням страхового випадку в період роботи, включаючи час випробування та день звільнення.

Умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та тривалість її виплати визначені ст. 22 Закону, згідно з ч.2 якої, допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачує Фонд соціального страхування працівникам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до моменту, як особа відновить працездатність або МСЕК встановить інвалідність, незалежно від звільнення. Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах листопада

  2019 року для працездатних осіб склав

  3859 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання